POLA Neratovice s.r.o.

Profil firmy

Firma POLA Neratovice s.r.o. byla založena v roce 1992 jako česko-německá společnost pod názvem Pola Enterprises spol. s r.o. (k změně názvu došlo v roce 2007). Hlavní výrobní náplní se staly střechy pro čistírny odpadních vod (dále ČOV), určené především pro německý trh, kam bylo dodáno zastřešení pro více než 150 staveb. Úzká spolupráce se západními firmami nám v oboru sklolaminátových kompozitů umožnila rychlé dohnání náskoku vyspělých států a aplikaci moderních technologií ve stavebnictví.

Získané zkušenosti jsme začali nabízet od roku 1996 rovněž v České republice. S rostoucím počtem informovaných projektantů postupně narůstal tuzemský odbyt. V roce 1996 jsme také zahájili výrobu průmyslových biofiltrů a praček vzduchu k odstranění zápachu, které od roku 2002 dodáváme rovněž pro tuzemský trh. Mimo výše uvedené produkty tvoří výrobní program naší společnosti zakázková výroba konstrukcí, zásobníků, poklopů, potrubních systémů a dalších kompozitních výrobků pro průmysl a stavebnictví.

V roce 1999 byl ve společnosti úspěšně zaveden systém řízení kvality, který byl od té doby několikrát transformován, naposledy v roce 2017 na aktuálně platnou normu ČSN EN ISO 9001. V pravidelných intervalech dochází k recertifikaci a každoročně je systém kontrolován interními a kontrolními audity TÜV Rheinland v celém rozsahu normy.

Od roku 2016 má společnost pouze české majitele a soustředí se především na český a slovenský trh. V současné době vyvážíme část naší produkce do zemí Evropské Unie, ale také do celého světa zásluhou našich německých a belgických zákazníků.